ORLĘTA

Harcerski Zespół Pieśni i Tańca  "Orlęta"  został założony w 1986 roku i wystepowal  z ogromnymi sukcesami aż do roku  1996.  W tymze to roku zespół zawiesił swoją działalność z powodu zmian administracyjnych.  We wrześniu 2011 roku zespół odnowił działalność.
 Zaczynając od sześciu dzieci, juz po dwóch miesiącach działalnosci zespolu ilość tancerzy podwoiła sie.  Obecnie tańczy już osiemnaście osób. Zespól "Orlęta" skupia w swoim składzie dzieci w wieku od 9-ciu do 13-tu lat.  Są to zuchy, harcerki i harcerze należące do Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju.
 Jesteśmy niezmiernie ucieszeni z zapału i entuzjazmu z jakim ci młodzi tancerze przychodzą na próby i z tego jak wyśmienicie się prezentują na scenie przed publicznością.  Często pytają:

Kiedy następny występ?

Zespół "Orlęta" koncertował już wiele razy.Tylko w ubiegłym roku występował z suitą tańcow sądeckich, podlaskich i wielkopolskich między innymi na Polonijnym Festiwalu w Phoenix, Arizona, Polonijnym Festiwalu w Milwaukee, Wisconsin. Uświetnił także swoimi występami wiele lokalych imprez takich jak: Piknik Ojców Jezuitów w Casa Italia, Międzynarodowy Dzień w Reilly Elementary School w Chicago, Miedzenarodowy Dzien w Skokie Park District,  "Christmas Around the World" w Muzeum Przemysłu,obchody Swieta Niepodleglosci w Muzeum Polskim, opłatek i kiermasz harcerski. W minionym roku zespol wystapil  na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych "Krakowiak" w Krakowie , z kad powrocil ze specjalna nagroda Jury.