Wszystko zaczęło się od pomysłu "wysłania" Harcerskiego Zespołu Tanecznego "Orlęta" na  festiwal.  Wybór padł na Międzynarodowy Festiwal "Krakowiak", ktory od 23 lat urządzany jest, jak nazwa sugeruje, w Krakowie. Pomysł pojawił się we wrześniu ubiegłego roku.  Od tamtej pory Dom Harcerski stał sie "świątynią spotkań" wszystkich zainteresowanych.  Dom Harcerski był nie tyklo miejscem prób  zespołów harcerskich "Orlęta" i  "Lechici", ale również i przede wszystkim, miejscem gdzie spotykali się rodzice i omawiali metody zbierania funduszy i propagowania poczynań naszych harcerskich zespołów.

Podczas tych spotkań wytworzyło się wiele przyjażni, które zaowocowały nowymi pomysłami i przedsięwzięciami, często inicjowanymi przez Agnieszkę Rebeszo, która jest  kierowniczką administarcyjną zespołu.  Orlęta w tym okresie występowały wielokrotnie, przysparzając radości oglądającym ich widzom. Również, po raz pierwszy od wielu lat, młodzież prawdziwie zaangażowała się w produkcję i ręczny wyrób najróżniejszych ozdób choinkowych i wielkanocnych, które później były rozprowadzane dzięki uprzejmości Jezuickiego Ośrodka Milenijnego, Kościoła Świętego Stanisława no i oczywiście Domu Harcerskiego. Największym naszym osiągnięciem (osiagnięcie rodziców i dzieci) było upieczenie około 500 baranków wielkanocnych, dla których Dom Harcerski stanowił wtedy owczarnię i bacówkę.

Od tej pory inicjowane sa rozne akje majace na celu zasilenie budzetu zespolu, jako ze  nie otrzymujemy zadnych dotacji.

Druh Konrad Wiecek

kierownik artystyczny zespołu

- instruktor tańca, choreograf, Druh z krwi i kosci, calym sercem oddany zespolowi

Druhna Beata Wiecek

kierownik artystyczny zespołu

- specjalista od strojow, ukladow tanecznych, prawa reka Druha Konrada Beata33@aol.com

Agnieszka Bujnarowska Rebeszko

sprawy administracyjne
- oraz caly komitet Rodzicow zaangazowanych w pozyskiwanie funduszy na rozwoj zespolu.